آشنایی با میز اداری

آشنایی با انواع میز اداری

 امروزه می توان انواع میز اداری را جزء اساسی ترین اقلام  هر شرکتی معرفی کرد که در ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. همان گونه که می دانید، میزهای اداری از جمله ضروری ترین لوازم برای ادارات و ارگان ها محسوب شده و به فضای کسب و کار رسمیت و اعتبار می بخشند. همین امر موجب شده است که مدیران در انتخاب انواع میز اداری وسواس و دقت فراوانی به خرج دهند. اهمیت میز اداری زمانی شدت میگیرد که قصد استفاده از انواع میز اداری در قسمت های مختلف اداره و یا شرکت را داشته باشند. گفتنی است که تولید میزهای اداری اگر چه ساده به نظر می رسد، اما نیازمند تخصص و مشاوره می باشد.

تجهیز دفتر اداری

نکات لازم برای خرید میز اداری مناسب

در هنگام خرید انواع میز اداری باید نکاتی ضروری را مد نظر قرار داده تا بتوان با به کارگیری این نکات خریدی موفق را تجربه کرد. زیبایی، کیفیت، فضا، ابعاد در اختیار و کارایی از جمله مهم ترین مواردی هستند که باید به آن ها توجه ویژه داشت.

جنس میز اداری مورد نظر را پیش از خرید انتخاب کنید. انواع میز اداری را با استفاده از مواد اولیه مناسبی نظیر شیشه، استیل، ام دی اف، چوب و… تهیه نموده و به بازار عرضه می کنند. ابعاد دفتر نیز از عوامل تاثیرگذار بر خرید میز اداری می باشد. بنابراین در هنگام خرید اندازه فضای کسب و کار را به خاطر آورده و آن را مد نظر قرار دهید. البته نوع کسب و کار مورد نظر نیز بر این انتخاب بی تاثیر نخواهد بود.

شکل و رنگ میز نیز در حین خرید آن بسیار حائز اهمیت است. به یاد داشته باشید که ایجاد سازگاری و هماهنگی بین اجزای محیط تاثیر به سزایی بر جلب رضایت و اعتماد ارباب رجوع و نیز تقویت روحیه و بازدهی کارکنان دارد. بنابراین رنگ ها را به طور مناسب انتخاب کنید.

انواع میز اداری

 

  • میز تریبون

یکی از مهم ترین انواع میز اداری، میز تریبون می باشد. این میزها ظاهری زیبا و ارگونومیک داشته و قابلیت مجهز سازی به امکانات صوتی را دارا می باشند. اکثر اوقات آرم برگزار کننده همایش و یا برند کسب و کار را بر روی بدنه این میزها درج می کنند. از دیگر ویژگی های میز تریبون می توان به وجود فضایی مناسب به منظور نگهداری اسناد و مدارک، آزادی عمل سخنران، قابلیت جا به جایی راحت و… اشاره نمود.

قیمت میز سخنرانی
میز تریبون مناسب جهت سخنرانی در همایش ها
  • میز مدیریت

همان گونه که می دانید، نخستین قسمتی از اداره که نیازمند تجهیزات خاص می باشد، اتاق مدیریت است. میزهای مورد استفاده در این اتاق باید ویژگی های خاصی داشته و با میزهای به کار گرفته شده در سایر قسمت ها تفاوت داشته باشند. زیرا مدیرانی که این دسته از میزهای اداری را مورد استفاده قرار می دهند، وظیفه انجام کارهای اپراتوری را نداشته اما بدون شک ساعات زیادی را در پشت این میزها سپری می کنند. بنابراین لازم است که از اصلی ترین ویژگی های استاندارد برخوردار بوده و ظاهری زیبا و منحصر به فرد را ارائه دهند.

میز اداری مدیریت
میز مدیریت
  • میز کارمندی

میز کارمندی یکی از انواع میز اداری است که غالباً در اتاق کارمندان در ادارات و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.این میزها دارای کشو بوده و مکانی به منظور نگهداری اسناد و مدارک مهم در آن ها تعبیه شده است. این موضوع به بهینه شدن فضای اتاق بسیار کمک می کند. طراحی این میزها باید به گونه ای باشد که امکان قرار دِهی کامپیوتر و یا لپتاپ را برای کارکنان فراهم نمایند.در صورتی که ابعاد فضای کسب و کار به حدی باشد که استفاده از میزهای تکی در آن میسر نباشد، بهترین روش خرید میزکارهای گروهی است.

میز اداری کارمندی
میز کارمندی جهت استفاده کارمندان
  • میز منشی

یکی دیگر از انواع میز اداری، میز منشی می باشد، لازم به ذکر است که یکی از اصلی ترین قسمت های هر اداره ای بخش پذیرش آن است. به کارگیری میزهای منشی مناسب و زیبا در چنین بخش هایی موجب جلب توجه و اعتماد مراجعین شده و رضایت آن ها را کسب خواهد کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در رابطه با این دسته از میزها مورد توجه قرار بگیرد، ابعاد آن ها می باشد. برخورداری از کشوهای متعدد از دیگر ویژگی های میز منشی است.

  • میز کنفرانس

میز کنفرانس یکی دیگر از انواع میز اداری می باشد که در اتاق کنفرانس و جلسات مورد استفاده قرار داده می شود. میزهای کنفرانس بسیار کاربردی بوده و به همین دلیل توجه به طراحی و انتخاب آن بسیار پر اهمیت است. این دسته از میزها را در طرح ها و مدل های مختلف تولید نموده و به منظور استفاده مشتریان به بازار عرضه می کنند. میز کنفرانس ابعاد زیادی داشته و فضای قابل توجهی را اشغال می کند. بنابراین باید توجه داشت که اتاق کنفرانس از فضای کافی برخوردار باشد.

میز کنفرانس
میز کنفرانس مناسب برگزاری جلسات
  • میز کانتر

یکی از مهم ترین انواع میز اداری میز کانتر می باشد. این دسته از میزها را در فضای داخلی ادارات، دز قسمت پذیرش مورد استفاده قرار می دهند. از مهم ترین ویژگی های میز کانتر مناسب می توان به رنگ بندی سازگار با فضای اداری، درج نماد شناسایی شرکت و… اشاره نمود.

میز کانتر
میز کانتر جهت استفاده در قسمت پذیرش شرکت
  • میز گروهی

میز گروهی یک از انواع میز اداری می باشد که آن را تحت عنوان کال سنتر نیز نام گذاری می کنند. این نوع میزها را غالبا در فضاهایی که گنجایش میزهای اداری تکی را ندارند، به کار گرفته می شوند.

انواع میز گروهی

تفاوت میز مدیریت با سایر کارمندان

میز اداری یکی از آیتم‌های مهم هر شرکتی است که توجه به آن تأثیر بسزایی در کیفیت کار پرسنل خواهد داشت. برای این که هر فرد با سِمَت مشخص در یک دفتر کاری بدون آن‌که متوجه زحمت و ناراحتی شود به کار خود بپردازد و تمام وسایل مورد نیاز کارش را در اختیار داشته باشد، باید میزی در اختیارش باشد که این امکانات را به او بدهد. در کل در یک محیط کاری میزهای پرسنل با توجه به سمت آن‌ها متفاوت است. میز منشی، میز کارشناس، میز مدیریت و میز کنفرانس همگی از وسایلی هستند که به طور اختصاصی باید برای کارمندان و مدیران طراحی و ساخته شوند.

میز مدیریت با طراحی ارگونومیک و مناسب، متناسب با بدن یکی از ضروریاتی است که هر مدیری در محیط کار به آن نیاز دارد. واقعیت این است که میز مدیریت باید با میز کارمندان متفاوت باشد و از این منظر نیز رتبه بالاتر فرد را به نسبت سایر کارمندان نشان دهد. میز مدیریت باید دارای استایل خاصی بوده و از نظر ظاهری و کارایی با سایر میزهای موجود در محل کار تفاوت داشته باشد.

علاوه بر میز و محلی که برای کار مدیر در نظر گرفته می‌شود، باید به آیتم‌های دیگری از قبیل فایلینگ اداری نیز توجه کرد. اگر این وسایل فایلینگ روی میز و در دسترس او باشند، امکان دسترسی بهتری به وسایل را برای مدیر فراهم می‌کنند. دسترسی به وسایل مورد نیاز حین کار ضمن تأمین آسایش مدیر برای کار زمان او را برای یافتن چیزهایی که نیاز دارد، کمتر هدر می‌دهد.

مبلمان اداری آریا چیله، لذت انتخاب تجهیزاتی مناسب برای محیط کار!

 

اگر شما نیز به دنبال خرید میز اداری ارزانت و با کیفیت هستید، فروشگاه اینترنتی مبل اداری آریا چیله یکی از برترین مراکز تولید و عرضه مبلمان اداری بوده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و به کارگیری نیروی کاری ماهر به شما این اطمینان را می دهد که انتخابتان حرف ندارد!

مبلمان اداری آریا چیله

دیدگاه‌ خود را بنویسید