صندلی اداری

خرید صندلی اداری

خرید صندلی اداری مناسب با محیط

همان طور که می دانید امروزه استفاده از مبلمان در میان ادارات، شرکت ها و کسب و کارهای مختلف رواج چشمگیری یافته و کارکنان ساعات زیادی را در پشت میزها و صندلی های اداری سپری می کنند. خرید صندلی اداری یکی از مهم ترین چالش هایی است که مدیران کسب و کارها با آن مواجه هستند. عدم تناسب و تطابق صندلی با فرم بدن و عدم پشتیبانی آن از قسمت های خاصی همچون پشت و پاها مشکلات زیادی را برای سلامتی فرد به دنبال داشته و موجب ظهور بیماری هایی همچون کمر درد، پشت درد، گردن درد و… در وی می گردد.

از آنجا که هر فرد مدت زمان زیادی را چه در اداره و یا حتی اوقات دور کاری پشت میز می نشیند، داشتن صندلی استاندارد امری ضروری است. خرید صندلی اداری نامناسب باعث می شود فرد در مدت زمانی کوتاه خسته شده و کارایی وی و در نتیجه بهره وری اداره یا شرکت به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. تمام این عوامل دست به دست هم داده اند تا خرید صندلی اداری بسیار اهمیت یافته و عمل به آن بسیار ضروری به نظر برسد.

به یاد داشته باشید که نیاز یک شرکت تنها زیبایی صندلی های مورد استفاده در آن نیست. اگرچه زیبایی یکی از عوامل موثر بر این انتخاب است، اما تمام هدف نیست. توجه به سایر ویژگی های یک صندلی اداری مناسب زمینه ای را فراهم می سازد که خریدی منحصر به فرد را تجربه کنید.

راهنمای خرید صندلی اداری
صندلی اداری مناسب دارای خصوصیات ارگونومیک

ویژگی های یک صندلی اداری مناسب

پیش از اقدام به خرید صندلی اداری مناسب باید با عوامل موثر بر این امر آشنا باشید. بی شک می دانید که همه صندلی ها به صورت یکسان تولید نشده و همه آن ها توانایی استفاده برای افراد با قد و وزن های متفاوت را ندارند. بنابراین لازم است که این صندلی ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، پایه، دسته و تکیه گاه را برای نیازهای فردی داشته باشند.

  • ارگونومیک بودن صندلی اداری

صندلی های اداری یکی از اصلی ترین اجزای دکوراسیون اداری بوده و رعایت اصول استاندارد و ارگونومیک در طراحی و ساخت آن ها بسیار حائز اهمیت است.

ارگونومیک بودن از نظر بسیاری از افراد مهم ترین ویژگی یک صندلی است که در حین خرید صندلی اداری مناسب باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. ارگونومی یکی از مهم ترین علوم مهندسی است که اصلی ترین هدف آن طراحی برنامه ها، ابزار و وسایلی است که با کارگیری آن ها به منظور حفظ سلامت فیزیکی بدن انسان، امری لازم و ضروری است.

شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که منظور از ارگونومیک بودن صندلی چیست؟

جالب است بدانید که منظور از شرایط ارگونومی مطابقت ابعاد صندلی های اداری با اندام و قد استفاده کننده از آن می باشد. لازم به ذکر است که صندلی های ارگونومیک ضمن بهبود وضعیت فیزیکی فرد، موجب ارتقای کیفیت عملکرد روانی و احساسی وی نیز خواهند شد.

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، کارمندان و کارکنان ادارات و شرکت ها ساعات زیادی را بر روی صندلی های اداری سپری می کنند. همین امر موجب می شود که عضلات کمر آن ها به مرور زمان در اثر نشستن های طولانی مدت ضعیف شوند. چنین افرادی همچنین در معرض خطر جدی ستون فقرات و فیزیک بدنی بوده و تنها موضوعی که از بروز این خطرات پیشگیری می کند، خرید صندلی اداری ارگونومیک می باشد.

راهنمای خرید صندلی اداری
صندلی اداری مناسب دارای جک تنظیم ارتفاع
  • قابلیت تنظیم  ارتفاع صندلی

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید صندلی اداری باید به آن توجه شود، قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته صندلی ها می باشد. البته به یاد داشته باشید که این موارد مهم ترین تنظیمات برای این دسته ازصندلی ها محسوب نشده و بهترین صندلی های اداری حداقل ۵ و حداکثر ۱۵ تنظیم گوناگون دارند.

تنظیم پشتی کمر، تنظیم عرض و ارتفاع بازو، تنظیم عرض و ارتفاع پشت صندلی، تنظیم زاویه صندلی و عقب و کنترل شیب آن از مهم ترین تنظیمات این دسته از صندلی ها محسوب می شوند. قابلیت تنظیم ارتفاع یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که وجود آن در صندلی های اداری بسیار ضروری به نظر می رسد. تنظیم ارتفاع صندلی اداری متناسب با راتفاع میز فرد باعث آامش خیال و راحتی فرد در مدت زمان طولانی میشود.

  • وجود پایه های چرخان

در هنگام خرید صندلی اداری به این موضوع توجه کنید که صندلی ها آزادانه چرخیده و بدین ترتیب دسترسی کارکنان به قسمت های گوناگون میز را فراهم سازند. عدم چرخش آزادانه صندلی موجب می شود که فرد برای دستیابی به وسایل موجود بر روی میز بیش از حد تلاش کرده و بدین ترتیب از ناحیه بازو دچار خستگی فراوان گردد. وجود پایه های چرخان باعث می شود تا فرد به راحتی جا به جا شده و برای دست یابی به مکان های گوناگون دچار دردسر نشود.

  • دوام و ماندگاری صندلی اداری

دوام و ماندگاری صندلی های اداری یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر خرید صندلی اداری است. صندلی منتخب شما باید دارای قابلیت تحمل وزن فرد استفاده کننده بوده و مواد سازنده آن به گونه ای باشد که از استحکام کافی برخوردار باشد. صندلی های دارای پایه ۵ نقطه ای در مقایسه با سایر صندلی ها عملکرد و دوام بهتری دارند.

  • جنس روکش صندلی

جالب است بدانید که مواد مورد استفاده در ساخت صندلی های اداری به همان اندازه که تنظیمات این دسته از صندلی ها مهم است، حائز اهمیت است. برخورداری از کف پوش مقاوم و با کیفیت یکی از مهم ترین ویژگی های یک صندلی اداری مناسب است. جنس مواد مورد استفاده در کف پوش باید به گونه ای باشد که قابلیت رد شدن هوا را دارا باشد. این امر موجب می شود که صندلی پس از مدتی استفاده، داغ و ناراحت کننده نگردد. ابر یا فوم سرد استفاده شده در قسمت نشیمن گاه سبب می شود تا در استفاده طولانی مدت دچار تغییر شکل نشده و زیبایی خود را حفظ کند.

راهنمای خرید صندلی اداری
صندلی اداری مناسب با روکش چرم یا وینیل
تجربه خرید صندلی اداری ارزان با آریاچیله

آریا چیله زمینه ای را فراهم می سازد که شما بدون نیاز به حضور در بازار و دردسرهای ناشی از آن به زیبا ترین و منحصر به فرد ترین مبلمان های اداری دست پیدا کنید. فروشگاه اینترنتی مبلمان اداری آریاچیله یکی از بزرگ ترین و معتبرترین مراکز تولید و عرضه مبلمان های اداری با نازل ترین قیمت و مرغوب ترین کیفیت می باشد.  اگر می خواهید در میان رقبایتان بدرخشید، معماری کسب و کار خود را به آریاچیله بسپارید!

مبلمان اداری آریا چیله

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید