میز اداری مناسب

آشنایی با خرید میز و صندلی اداری

میز و صندلی اداری را بیشتر بشناسید!

 

میز و صندلی اداری یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده مبلمان اداری می باشد که استفاده از آن ها در شرکت ها و ادارات گوناگون بسیار رواج دارد. میز و صندلی اداری موجود در هر سازمانی نشان دهنده اعتبار آن سازمان و احترامی است که برای مشتریان خود قائل می شود.

میز و صندلی اداری جز اولین آیتم هایی هستند که برای تجهیز اداره یا دفتر کارمان به ذهن خطور می کند. در طول زمان کاری استفاده ی زیادی از میز و صندلی خودمان می کنیم، بنابراین کیفیت و راحتی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادارات معمولا از صندلی چرخدار استفاده می شود . این صندلی ها در کیفیت های متفاوتی تولید می شوند.

اگر شما در دفتر کارتان به طور مداوم بر روی صندلی خود نشسته اید و فعالیت می کنید، بهتر است از یک صندلی اداری ارگونومیک استفاده کنید تا کار در حالت نشسته آسیبی به کمر و ستون فقرات شما وارد نکند، اما اگر در طول روز استفاده ی محدود تری از صندلی اداری خود دارید و پیوسته روی آن نمی نشینید می توانید از یک صندلی اداری ارزان قیمت استفاده کنید و نیازی به صرف هزینه های بالا ندارید.

توجه به استاندارد ها در خرید میز اداری هم حائز اهمیت است. میزی که انتخاب می کنید نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد و همچنین فضای مورد نیازتان برای کار کردن را باید فراهم کند. در خرید میز و صندلی اداری دقت به خرج دهید تا شما و کارمندانتان بتوانید در فضای کاری مناسبی در جهت اهدافتان حرکت کنید.

انواع میز و صندلی اداری

 

میز و صندلی اداری در انواع مختلفی از جمله موارد زیر دسته بندی می شوند:

 • میز و صندلی مدیریتی
 • میز و صندلی کارمندی
 • میز و صندلی کانتر
 • میز و صندلی کنفرانسی
 • میز و صندلی منشی

 

خرید میز و صندلی اداری

 • میز و صندلی مدیریتی

همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، میز و صندلی مدیریت یکی از پر استفاده ترین انواع میز و صندلی می باشد که غالباً در اتاق مدیریت و ریاست مورد استفاده قرار می گیرد. صندلی مورد نظر ضمن برخورداری از پشتی مناسب، با استفاده از اصول ارگونومی ساخته شده و شرایطی را فراهم می سازد که ستون فقرات استفاده کنندگان در سالم ترین حالت ممکن قرار بگیرد.

میزهای مورد استفاده نیز ضمن برخورداری از فضای کافی به منظور قرار دهی وسایل مورد نیاز و سیستم کامپیوتری، دارای کشوهایی برای نگهداری اسناد و مدارک مهم هستند.

اندازه میز و صندلی مدیریت باید متناسب با فضای محیط باشد. استفاده از میز و صندلی دارای ابعاد بزرگ در فضایی با متراژ کم و نیز به کارگیری میز ها و صندلی های کوچک در فضای دارای مساحت زیاد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 • میز و صندلی کارمندی

این دسته از میز و صندلی های اداری که تحت عنوان میز و صندلی کارشناسی نیز شناخته می شوند، غالباً توسط کارمندان شرکت مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهم ترین ویژگی های میز و صندلی های کارمندی ساخت آن ها بر اساس اصول ارگونومیک می باشد. هماهنگی ابعاد این میزها با متراژ فضای مورد نظر و همخوانی رنگ آن ها با رنگ دیگر اجزای موجود در محیط موجب ایجاد زیبایی و گیرایی خاصی شده و زمینه جلب اعتماد و رضایت ارباب رجوع را فراهم می سازد.

 • میز و صندلی کنفرانسی

یکی از مهم ترین مکان های موجود در ادارات و شرکت ها اتاق کنفرانس  و یا به عبارت دیگر اتاق جلسات شرکت می باشد. میزها و صندلی های مورد استفاده در این اتاق نیز باید بر اساس اصول ارگونومیک تولید شده و راحتی و آسایش استفاده کنندگان حین جلسه را فراهم سازد. برخورداری از ظاهر زیبا و جذاب و سازگار با دیگر وسایل موجود در اتاق کنفرانس یکی از حائز اهمیت ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود.

 • میز و صندلی کانتر و منشی

یکی دیگر از مهم ترین انواع میز و صندلی اداری میز و صندلی های منشی و کانتر هستند. همان گونه که می دانید یکی از اصلی ترین قسمت های شرکت که کلیه ارباب رجوع به آن مراجعه می کنند، قسمت پذیرش است. میز و صندلی منشی را در این مکان به کار می گیرند، بنابراین ظاهر آن ها باید به گونه ای باشد که نظر و توجه ارباب رجوع را در نگاه نخست به کسب و کار مورد نظر جلب کند.

منشی ها ساعات زیادی را در پشت این میزهای اداری و بر روی صندلی ها سپری می کنند. بنابراین طراحی این دسته از مبلمان های اداری باید به گونه ای باشد که از بروز خستگی زودرس در افراد جلوگیری نموده و سلامت ستون فقرات آن ها را تضمین نماید.

بهترین میز و صندلی اداری

 • موارد موثر بر انتخاب میز و صندلی اداری مناسب

 

 • جنس

کسب و کارهای مختلف میز و صندلی اداری خریداری شده را تنها برای مدت زمانی کوتاه تهیه نکرده و انتظار دارند که برای مدتی طولانی دوام و ماندگاری داشته باشند. بنابراین مرغوبیت جنس این وسایل تعیین کننده کیفیت و میزان ماندگاری آن ها می باشد.

میزهای مذکور غالبا از جنس  شیشه، چوب، فلز، ام دی اف و… ساخته می شوند.

 • رنگ

یکی از مهم ترین موارد تاثیرگذار بر انتخاب میز و صندلی اداری مناسب رنگ آن ها می باشد. رنگ این وسایل باید به گونه ای باشد که با دکوراسیون محیط همخوانی داشته و با زمینه کسب و کار تناقض نداشته باشد.

 • بودجه

پیش از اقدام نسبت به خرید میز و صندلی اداری بودجه خود را تعیین نمایید. اگر چه میزها و صندلی های با کیفیت قیمت بسیار بالایی دارند، اما پایین تر بوده قیمت انواع دیگر از این وسایل به معنای عدم مرغوبیت آن ها نیست. در حین خرید سعی کنید که با پرداخت مبلغی بیشتر وسایلی با دوام تر را خریداری نموده و بدین ترتیب از صرف هزینه های مداوم جلوگیری نمایید.

میز و صندلی آریا چیله

خرید میز و صندلی اداری

 

در خرید میز و صندلی اداری دقت کنید که شما باید بر اساس نیازتان، ابعاد اتاقتان و بودجه ای که در اختیار دارید خرید کنید. میزی که خریداری می کنید باید از چهارچوب های درب محل کار یا منزل شما رد شود، همچنین ابعاد آن باید مناسب باشد تا در اتاق شما دست و پا گیر نباشد.

اگر تنها نیاز به میزی دارید که لپ تاپ شما روی آن جای بگیرد و یک فضای کوچک برای نوشتن داشته باشید، دلیلی ندارد میز بزرگی را انتخاب کنید که به آن نیازی ندارید.

در بازار انواع صندلی اداری ارزان و گران قیمت وجود دارد، شما بر اساس بودجه ی خودتان و خرید از یک فروشگاه با قیمت های ارزان و مناسب قطعا می توانید صندلی مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین در خرید میز اداری هم به همین شکل می توانید بر اساس بودجه ی خودتان اقدام به خرید کنید. 

مثلا اگر می خواهید یک میز ارزان قیمت تر خریداری کنید، میز هایی که روکش چوب دارند را به جای میز های تمام چوب انتخاب کنید.

خرید ارزان و مناسب از آریاچیله

اگر شما هم به آن دسته از افراد تعلق دارید که تمایلی به حضور در بازار نداشته و برایتان سخت است که پس از تحمل حجم زیادی از ترافیک دردسرهای حضور فیزیکی در بازار را هم تحمل نموده و در نهایت نیز موفق به پیدا کردن وسیله مورد نظر خود نشوید، خرید اینترنتی بهترین گزینه برای شما است.

با استفاده از امکان خرید اینترنتی چیله می توانید میز و صندلی اداری ارزان قیمت را تنها با یک کلیک خریداری کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

چیله

گروه مبلمان اداری چیله با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه طراحی و تولید مبلمان و پارتیشن اداری می کوشد تا با تلفیق هنر، دانش و تکنولوژی ، محیطی زیبا و پر نشاط را در شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ ایجاد کند.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۳۳۳۳۸۲
۰۲۱۸۸۳۳۳۳۸۱

مشاوره بگیرید
ما اینجاییم
به بالای صفحه بردن