میز کنفرانس کوئین یکی از انواع میز کنفرانس مناسب در محیط کار

آشنایی با ویژگی های میز کنفرانس مناسب و انواع آن

میز کنفرانس یکی از انواع میزهای مورد استفاده در فضاهای اداری است که با هدف مذاکره و گفت و گو در اتاق جلسات فضاهای کسب و کار نظیر ادارات و شرکت ها  به کار گرفته می شود. اتاق های جلسات که اتاق کنفرانس نیز نامیده می شوند، یکی از بخش های پر استفاده و حائز اهمیت سازمان ها هستند. همین امر موجب شده است  که نوع مبلمان اداری مورد استفاده در آن ها مهم و قابل توجه باشد. در  ادامه به بررسی چگونه خرید یک میز کنفرانس مناسب می پردازیم.

همانطور که از نام آن می شود حدث زد، از این میز در برگزاری کنفرانس ها و جلسات کاری استفاده می شود. یک میز کنفرانس مستحکم و زیبا تقریبا در برگزاری تمام جلسات کاری حرفه ای الزامی است. این نوع میز ها جز ساختار اصلی برای جمع کردن تمرکز افراد درون یک اتاق است. مسلما در جلساتی که قرار است تصمیم های مهم و سرنوشت سازی در مورد آینده ی یک اداره یا شرکت و افرادی که کار و زندگی آن ها به این مکان ها وابسته هستند گرفته شود، باید از تمام امکانات و ابزاری که می تواند به تصمیم گیری بهتر و بالا بردن تمرکز افراد کمک کند استفاده کرد، و قطعا میز کنفرانس یکی از مهمترین ابزار است.

میز کنفرانس نمونه ای از مبلمان های اداری است که جزء تجهیزات اساسی اتاق مذاکره محسوب شده و تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و دکوراسیون فضا خواهد داشت. به کارگیری میز مذاکره موجب ایجاد فضایی رسمی شده و روحیه کاری شرکت کنندگان در جلسه را تقویت و از خستگی آن ها می کاهد.

داشتن یک میز بزرگ در محل کارتان بسیار کمک می کند تا افراد دور هم جمع شوند و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت یک مجموعه را مرور کنند. شما چه در یک دفتر بزرگ کار می کنید، چه با یک تیم کوچک در یک فضای مشترک هم کاری می کنید و چه در منزل خود کار می کنید، یک میز کنفرانس از مهمترین اثاثیه ای است که باید آن را داشته باشید. میز های کنفرانس جدید در شکل ها، فرم ها و طرح های متنوعی ساخته و تولید می شوند و شما با در نظر گرفتن چند فاکتور می توانید میز مورد نظر خود را پیدا کنید.

ویژگی های مهم یک میز کنفرانس مناسب

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

  • رنگ و طرح

به کارگیری رنگ های زیبا و مناسب با فضای کاری، طرح های متعدد و متنوع و مرغوبیت و کیفیت مواد اولیه در تولید این نوع میز علاوه بر ایجاد فضایی صمیمی و به دور از خشکی و بی روحی، زیبایی خاصی به اتاق می بخشد. وجود طرح های گوناگون زیاد این امکان را به مشتریان می دهد که بنابر سلیقه و نیاز خود میز مناسب فضای کاری خود را انتخاب نمایند.

میز کنفرانس کوئین یکی از انواع میز کنفرانس
میز کنفرانس کوئین
  • تعداد نفرات شرکت کننده و ابعاد میز مذاکره

جالب است بدانید که تعداد نفرات شرکت کننده در یک جلسه برگزاری در اتاق مذاکره به نحوی بر ابعاد میز گفت و گو اشاره دارد. لازم به ذکر است که فرمول مشخصی به منظور محاسبه اندازه میز کنفرانس مناسب وجود ندارد. زیرا عوامل گوناگونی نظیر میزان محدودیت فضا و نوع جلسات بر این مورد اثر می گذارند. بدون شک میزهای مذاکره طراحی شده به منظور استفاده در فضاهای کسب و کار دارای مساحت بیشتر ابعاد بزرگتر و در فضاهای کوچک درست عکس این موضوع صدق می کند. در هر حال میزهای کنفرانس چه فضا بزرگ باشد و چه کوچک، در هر صورت قابلیت جا دادن همان تعداد نفرات را دارا می باشند. اما در میزهای کوچک کمی فشرده تر و نزدیک تر به هم!

میزهای کنفرانس ۴ نفره، میزهای کنفرانس ۸ نفره، میزهای کنفرانس ۱۰ نفره، میزهای کنفرانس ۱۴ نفره، میزهای کنفرانس ۱۸ نفره، میزهای کنفرانس ۲۰ نفره و میزهای کنفرانس ۳۰ نفره پر استفاده ترین انواع میز جلسه هستند که در هنگام خرید باید با توجه به ابعاد و مساحت اتاق مذاکره و تعداد نفرات شرکت کننده انتخاب گردند.

میز کنفرانس اداری شل ساخته شده توسط آریا چیله
میز کنفرانس شل

چگونه میز کنفرانس مناسب انتخاب کنیم؟

میز های کنفرانس در شکل ها و طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند. میز های قایقی شکل، دایره ای و میز های مستطیلی تنها بخشی از مدل های متنوع این میز ها هستند. در هنگام انتخاب یک میز کنفرانس برای محل کارتان باید به ابعاد میز، نوع چوب و مواد به کار رفته در آن و همچنین طراحی میز توجه کنید تا برای فضای موجود در محل کار شما مناسب باشد، با دوام باشد و به راحتی خراب و فرسوده نشود و همچنین با طراحی داخلی و چیدمان اتاق کار یا اتاق جلسات شما هماهنگ باشد و حتی آن را زیبا تر از قبل نمایش دهد. علاوه بر اینها شما باید به دنبال میزی باشید که دور آن فضای کافی برای حداکثر افرادی که در جلسات شما شرکت می کنند وجود داشته باشد. از تمام این ها که بگذریم قیمت میز کنفرانس نیز بسیار مهم است تا با بودجه ای شما مطابقت داشته باشد.

با توجه به تنوع میزهای موجود در بازار دانستن این امر که چگونه و با توجه به چه نکاتی می توان میز مناسب  با محیط خود را انتخاب کرد بسیار مهم و اساسی است. برای دانستن این امر باید انواع میز کنفرانس را شناخت.

  • میز کنفرانس دایره ای

همان گونه که از نام این دسته از میزها پیدا است، آن ها را بر اساس طرح دایره طراحی نموده و پس از تولید به منظور استفاده مشتریان به بازار عرضه می نمایند. میزهای کنفرانس دایره ای خود در چند نوع میز اداری کنفرانس دایره ای ام دی اف، ام دی اف و ملامینه، لترون، نئوپان، ام دی اف و پلی استر، هایگلاس، پلی گلاس، شیشه ای، پایه فلزی و فلزی و چوب طبیعی موجود می باشد.

  • میز کنفرانس مربع

میزهای کنفرانس مربع یکی از پر متقاضی ترین و محبوب ترین مدل های میز مذاکره می باشند. شکل این میز به صورت مربعی بوده و به همین علت این نام را برای آن انتخاب کرده اند. این نوع میزها را در جنس های مختلف ام دی اف، لترون، ام دی اف و ملامینه، فایبرگلاس، هایگلاس و چوب طبیعی تولید می نمایند.

  • میز کنفرانس مستطیل

یکی از برترین مدل های میزهای کنفرانس که بسیار نیز پر متقاضی می باشد، میزهای مذاکره ای هستند که که طرحی مستطیلی داشته و در جنس های مختلفی نظیر میز های کنفرانس چوبی، شیشه ای، ام دی اف، ام دی اف و ملامینه، چرمی، هایگلاس و لترون تولید شده و به منظور استفاده متقاضیان به بازار عرضه می گردند.

  • میز کنفرانس مستطیلی سر گرد

این نوع از میز کنفرانس مدرن شباهت بسیار زیادی به میزهای جلسه مستطیلی شکل دارند. امکان نصب میزهای نیم دایره به هنگام تمایل به توسعه این دسته از میزهای کنفرانس میسر می باشد. یکی از مزایای این میزها فراهم ساختن بهترین زاویه دید برای تمامی حاضرین در اتاق مذاکره می باشد. این نوع از میزها را همچنین در اجناس گوناگونی همچون چوب، شیشه، ام دی اف، ام دی اف و ملامینه، چرم، هایگلاس و لترون تولید می نمایند.

  • میز کنفرانس قایقی

میزهای مذاکره قایقی یکی از پر طرفدارترین و پر استفاده ترین میزهای کنفرانس موجود در بازار هستند که شباهت بسیاری به میزهای مستطیلی دارند. گوشه این نوع میزهای جلسه به اندازه میزهای مستطیلی و مربعی تیز نیست. این میزها به گونه ای طراحی شده اند که توانایی ارائه خطوط دید روشن بای تمام حاضرین در اتاق جلسات را دارا می باشند.

مبلمان اداری آریا چیله، پیشنهادی طلایی از جانب ما به شما که خاص هستید!

فروشگاه اینترنتی مبل اداری آریا چیله یکی از بزرگترین و معتبرترین فعالان عرصه طراحی و تولید مبل های اداری می باشد که با برخورداری از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت توانسته است که از سایر رقیبان خود پیشی بگیرد. اگر قصد درخشش دارید، آریا چیله را به عنوان پیشنهادی طلایی از ما بپذیرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید