میز کنفرانس کوئین یکی از انواع میز کنفرانس مناسب در محیط کار

آشنایی با انواع میز کنفرانس

تجهیزات موجود در اتاق جلسات به دلیل اهمیت جلسات برگزار شده بین کارمندان و مدیران و همچنین برگزاری قرارهای تجاری نقشی غیر قابل چشم پوشی در موفقیت شرکت های دولتی و خصوصی و کسب و کارهای گوناگون دارد. انواع میز کنفرانس یکی از مهم ترین تجهیزات نام برده شده است که وجود آن ها در اتاق جلسات الزامی می باشد. لازم به ذکر است که تجهیزات و ملزومات مورد استفاده سالن جلسات به طور چشمگیری چالش های جلسات عمومی را کاهش می دهند. رسمیت جلسه های برگزار شده در اتاق جلسات در گرو کیفیت تجهیزات مورد استفاده در این اتاق می باشد، بدین ترتیب حس شرکت در یک پروسه جدی به شرکت کنندگان القا می شود. توجه ویژه به تجهیز مبلمان اتاق کنفرانس یکی دیگر از مواردی است که به موفقیت کسب و کارها کمک غیر قابل انکاری خواهد نمود.

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، یکی از پر اهمیت ترین و کاربردی ترین تجهیزات اتاق جلسات انواع میز کنفرانس می باشد. این اتاق ها یکی از مهم ترین قسمت های فضای ادارات و کسب و کارها است. همین امر موجب شده که توجه به طراحی داخلی و دکوراسیون آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. میز کنفرانس همانگونه که از نام آن پیدا است، به منظور مذاکره و گفتگوی شرکت کنندگان جلسه در اتاق جلسات مستقر می گردد. بدون شک انواع میز کنفرانس اصلی ترین و موثرترین تجهیزات موجود در اتاق های مذاکره محسوب می شوند. بنابراین توجه ویژه به طراحی و ساخت این دسته از میزها می تواند در موفقیت شرکت ها و ادارات و جلسات برگزار شده تا حد زیادی دخیل باشد.

معرفی انواع میز کنفرانس

طراحی و ساخت انواع میز کنفرانس با استفاده از مواد اولیه گوناگون و رنگ های متنوع صورت می پذیرد. تنوع در طرح، رنگ و مواد اولیه سازنده این دسته از مبلمان اداری موجب از بین رفتن حالت خشک و بی روح آن ها می گردد. این امر همچنین به مشتریان کمک می کند که با توجه به هدف و سلیقه خود میز مورد نظرشان را انتخاب نمایند. به طور کل می توان میز های کنفرانس به صورت زیر دسته بندی نمود:

  • میز کنفرانس با پذیرایی

یکی از مهم ترین انواع میز کنفرانس، میز کنفرانس با پذیرایی است. در این دسته از میزهای کنفرانس قسمتی به منظور قرار دادن وسایل پذیرایی تعبیه شده است.

  • میز کنفرانس بدون پذیرایی

میزهای کنفرانس بدون پذیرایی یکی دیگر از انواع این میزها هستند که در طراحی آن ها محلی جهت قراردهی وسایل پذیرایی در نظر گرفته نشده است.

  • میز کنفرانس با طراحی خاص

میزهای کنفرانس دارای طراحی خاص دسته ای دیگر از انواع میز کنفرانس هستند که طراحی آن ها با توجه به نیاز و هدف مشتریان انجام می گردد. نوع سازمان استفاده کننده از این میزها در شیوه طراحی و ساخت آن ها بسیار تاثیرگذار می باشد.

میز کنفرانس کوئین یکی از انواع میز کنفرانس
میز کنفرانس کوئین

ویژگی های میز کنفرانس

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، انواع میز کنفرانس با برخورداری از مواد اولیه گوناگون و رنگ ها و طرح های متنوع با توجه به سلیقه کارفرما و نیز دکوراسیون اداره و شرکت مورد نظر تولید می گردند. در ادامه به بررسی ویژگی های متنوع و متعدد میز های کنفرانس خواهیم پرداخت.

  • رنگ و طرح میز

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با طرح یک میز کنفرانس، رنگی است که توانایی حفظ اقتدار این دسته از میزها را داشته باشد. گفتنی است که رنگ های تیره به راحتی می توانند این انتظار را برآورده سازند. در صورتی که رنگ دیوارهای اتاق جلسات روشن باشد نمای این نوع میزها چندین برابر خواهد شد. ناگفته نماند که انتخاب رنگ میز کنفرانس تابع دکوراسیون داخلی و سلیقه مشتری نیز خواهد بود. بی شک نوع سازمان استفاده کننده از میزهای کنفرانس تاثیر به سزایی بر انتخاب طرح آن ها خواهد داشت.

  • ابعاد و مدل های متنوع میز

ابعاد در نظر گرفته شده برای انواع میز کنفرانس وابسته به طول و عرض اتاق جلسات می باشد. استفاده از میزهای مستطیلی و یا بیضی شکل گزینه مناسب تری به منظور استفاده در اتاق جلسات می باشد. مربع بودن شکل اتاق جلسات موجب سختی تصمیم گیری در رابطه با مدل میز کنفرانس مورد نظر می گردد که توجه به نظر کارشناسان حاضر در آریا چیله می تواند راهگشای این مشکل باشد!

  • جنس و کیفیت میز

مرغوب و با کیفیت بودن مواد اولیه مورد استفاده در ساخت میز کنفرانس از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. بی شک مرغوبیت این مواد تاثیر به سزایی در افزایش دوام و ماندگاری این میزها خواهد داشت. میزهای کنفرانسی ساخته شده از مغز ام دی اف که دارای روکش ملامینه و یا فرمیکا هستند، بهترین انواع میز کنفرانس می باشند که با مقاومت منحصر به فرد خود توانسته اند رضایت مشتریان زیادی را جلب نمایند.

  • ارتفاع میز

میزهای کنفرانس باید دارای ارتفاعی مناسب با قد افراد معمولی باشند. در صورت طراحی پایه های بلند برای این نوع میزها، پس از ساخت و استفاده، کاربران با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد. این در حالی است که کوتاه بودن میز نیز زمینه خم شدن افراد را تشدید نموده و نمی تواند تجربه ای خوشایندی به شمار آید.

میز کنفرانس شل ساخته شده توسط آریا چیله
میز کنفرانس شل
  • طراحی و ساخت میز کنفرانس را به مبلمان اداری آریا چیله بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید!

فروشگاه اینترنتی مبل اداری آریا چیله یکی از موفق ترین فعالان عرصه طراحی و ساخت انواع میز کنفرانس، انتخاب میز کنفرانس برتر را برای شما راحت کرده و بهترین ها را به شما عرضه می کند. خاص بودن را از آریا چیله هدیه بگیرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید